Hozzávalók :
a piskótához ( 24 cm-es tortaformához )
- 200 g liszt + csipet só + 1/2 tasak sütőpor
- 90 ml olaj
- 2 tojás ( min. M-es )
- 200 ml tej
- 100 g nádcukor + 25 g vaníliás cukor
- 1 citrom lereszelt héja
továbbá
- 100-150 g magozott cseresznye
Elkészítés :
Előmelegítem a sütőt 200 fokra.
Egy tálba mérem a piskóta hozzávalóit, csomómentesre kikeverem, majd sütőpapírral bélelt tortaformába simitom a tésztát és 180 fokon aranybarnára megsütöm. Tűpróba !
Ha kihűlt, szeletekre vágom és porcukorral meghintve kínálom.
Jó étvágyat !



Nagyon guszta... jó nagyokat nyelek, szívesen megkóstolnám.
VálaszTörlés